Co pro Vás můžeme udělat

Co u nás získáte navíc

  Záruční dobu na celkové elektroinstalace jsme prodloužili na 5 let. S kvalitou námi odvedené práce to tedy myslíme opravdu vážně.

 Vstřícný přístup a kvalitní řešení Vašich požadavků.

kvalitní elektrikář

Nová elektroinstalace - nová elektřina

vypínač SchneiderStavíte si dům, rekonstruujete byt, připravujete novou prodejnu nebo kancelář? Požadujete novou elektroinstalaci, nebo jen sháníte opravu?

Rekonstrukce elektroinstalace, nová elektřina

Poradenství a cenová nabídka samozřejmě zdarma, kontaktujte, nás telefonicky, pomocí e-mailu nebo využijte náš poptávkový formulář.

Elektroinstalace domu

vypínač Schneider

Nové elektroinstalace do novostaveb a rekonstruovaných domů. Provádíme jak klasické, tak inteligentní elektroinstalace. Zabezpečovací systémy, anténní a datové rozvody. Domácí audio a video telefony. LED osvětlení. Systémy vytápění a regulace.

Elektroinstalace bytu

Nové elektroinstalace při rekonstrukci bytu a bytových jader. Klasické i inteligentní elektroinstalace, ale také zabezpečovací systémy, anténní, datové rozvody a LED úsporné a designové osvětlení.

záruka pět let

Jste profesionální stavební firma a sháníte kvalitní a spolehlivé elektrikáře? Staňte se ještě silnější firmou, rádi se k Vám přidáme.

Chcete li se dozvědět více o tom, jak vzniká kvalitní elektroinstalace, a že to opravdu umíme...čtěte dále.

Více o nové domovní elektroinstalaci

Přemýšlíte nad stavbou rodinného domu, nebo už jste začali? Ať už si vyberete nás či jinou profesionální elektroinstalační firmu, pokusíme se Vám zde objasnit problematiku nově vznikající elektroinstalace. Definujeme jednotlivé kroky celého procesu elektrifikace Vašeho nového domu, upřesníme co všechno do elektroinstalace patří, popíšeme na co by jste si měli dát pozor a pomůžeme Vám s rozhodnutím jaký typ elektroinstalace si vybrat.

Projekt elektroinstalace

projekt elektro

Počátkem elektroinstalace je projekt, ten bývá často jen stručný, součástí zkrácené prováděcí dokumentace. Neřeší se v něm většinou slaboproudé rozvody a mnohdy ani všechny silové obvody. Tento projekt lze doopravit a doplnit v něm změny později. V případě, že máte projekt elektroinstalace, který je vypracován dle Vašich skutečných představ, máte jednu starost za sebou. V opačném případě Vám kvalitní elektroinstalační firma zpracuje projekt dle Vašich konkrétních požadavků. Projektantem vytvořená elektro dokumentace, která je vyhotovena na základě konzultací s elektro firmou, která bude elektroinstalaci provádět, je vždy to nejlepší.

Cenová nabídka

Cenová nabídka může být tvořena dle projektu, nebo častěji dle skutečných požadavků investora na elektrifikaci jeho domu. V tomto případě je před cenovou nabídkou nezbytná osobní schůzka v místě stavby (tento způsob preferujeme). Návštěva elektroinstalační firmy je nejvhodnější v čase, kdy jsou dostavěny příčky. S elektrikářem si projdete celý dům a s jeho pomocí (jsou zde jisté zkušenosti) vznikne podklad pro reálnou cenovou nabídku. Pozvěte si více elektroinstalačních firem ať máte z čeho vybírat. Cenové nabídky se mohou značně lišit a každá by měla cenová nabídka elektro obsahovat počet obvodů v instalaci (každý obvod má svůj jistič), počet zásuvek a vypínačů, kde bude uveden výrobce a designová řada. Ujistěte se, že veškeré práce budou provádět pouze elektrikáři s odpovídající kvalifikací, zeptejte se jak dlouho budou trvat jednotlivé etapy elektroinstalace. Samotný nástup elektroinstalační firmy je možný až po hotových rozvodech vody, topení, plynu a kanalizace, jinak riskujete poškození kabeláže na které se mnohdy přijde až při kompletaci elektroinstalace. Důležité jsou také reference elektroinstalační firmy, například fotografie z jiných akcí Vám mohou pomoci při výběru. Protože jde hlavně o bezpečnost, je způsob provedení to nejdůležitější. Například domovní rozvaděč musí být přehledný, každý vodič řádně označený a jednotlivé dráty vyrovnané. Často je však realitou jedno velké drátěné hnízdo, ve kterém se už nikdo v budoucnu nevyzná. Je nepřípustné, aby kabely byly taženy šikmě v podlahách, ve zdech a stropech. Norma jasně vymezuje kde a jak mohou být kabely uložené. Často se setkáváme, že firmy nedbale protahují a nechávají ležet kabely na ostrých hranách kovové konstrukce určené pro sádrokarton. Často nedodržují svislé a vodorovné zóny pro umístění kabelů jen proto, aby si usnadnili práci a ušetřili materiál. Takto provedená elektroinstalace se stává nebezpečnou a ohrožuje Vás i Vaší rodinu na životě. Kvalitě provedení díla tedy většinou koresponduje i cena. Jděte raději zlatou střední cestou, ani drahé, ani levné, to se povětšinou vyplatí. Po odsouhlasení cenové nabídky a sepsání smlouvy o dílo, nastal čas na takzvaně hrubou elektroinstalaci. Jak jsme již uváděli, samotná elektrifikace domu, může začít až po hotové hrubé instalaci topení, vody, plynu a odpadů. Dle výkresové dokumentace se postupně dělají zásuvkové a světelné okruhy. Dále pak slaboproudé obvody, do kterých řadíme koaxiální (anténní), datovou - UTP a sykfy (PC, telefon, domácí audio či video telefon nebo jen zvonek) a zabezpečovací kabeláž.

Silová elektroinstalace - kabeláž:

Silová kabeláž je většinou tvořena kabely typu CYKY případně CYKYLO. Kabel CYKYLO kabel cykylo se používá jen za předpokladu, že je po celé jeho délce uložen ve zdivu (v omítce). Je to dáno jeho jednoduchou izolací (je celkově náchylnější na poškození). Tento kabel rozhodně nepatří do SDK (sádrokartonových) příček a podhledů). Narozdíl od něj je kabel typu CYKY mnohem odolnější. Je opatřen dvojitou izolací, která umožňuje jeho instalaci do SDK konstrukcí. Je ho možné vést podél a skrze hořlavé materiály, na stavbách nejčastěji dřevo a polystyren. Nejčastěji se používá dvou, tří a pětivodičové provedení. kabel cyky Vyrábí se v několika barevných uskupení vodičů, to je vyjádřeno písmenem v označení kabelu za pomlčkou. Kabely se dále rozdělují dle průřezu jednotlivých vodičů. Každý kabel je určen pro něco jiného. Ve většině případů platí, že pro světelné okruhy se požívají kabely s průřezem 1,5mm2 - odjištěné 10A a pro zásuvky 2,5mm2 - odjištěné 16A.

Silová elektroinstalace - obvody:

Domovní elektroinstalace se skládá z mnoha elektrických obvodů, každý obvod má svůj samostatný jistič. Jeden zásuvkový okruh může napájet maximálně deset zásuvek (jednoduchých, vícenásobných nebo dvojitých). Je třeba si uvědomit, že jeden zásuvkový obvod je možné zatížit jedním nebo několika spotřebiči o celkovém příkonu 3680W. To je dáno velikostí jističe pro daný okruh, což je v případě zásuvkového obvodu maximálně 16A (výpočet : 16A x 230V = 3.680W). Z tohoto důvodu, je například do kuchyně nutné vést několik samostatných obvodů, protože nároky kuchyňské techniky na spotřebu jsou jedny z nejvyšších. Neošizená elektroinstalace v domě bude vypadat například takto:

obvody silové elektroinstalace
1.okruh: zásuvky koupelna
2.okruh: zásuvka pračka
3.okruh: zásuvka sušička
4.okruh: zásuvky ložnice
5.okruh: zásuvky dětský pokoj1
6.okruh: zásuvky dětský pokoj2
7.okruh: zásuvky obývací pokoj
8.okruh: zásuvky pracovna
9.okruh: terasa, chodba, zádveří
10.okruh: kuchyň - zásuvky nad pracovní deskou vlevo
11.okruh: kuchyň - zásuvky nad pracovní deskou vpravo
12.okruh: kuchyň - trouba, digestoř
13.okruh: kuchyň - mikrovlnná trouba
14.okruh: kuchyň - myčka
15.okruh: kuchyň - varná deska 400V
16.okruh: zásuvka plynový kotel
17.okruh: pomocné cirkulační čerpadlo vytápění
18.okruh: rozdělovač topení
19.okruh: cirkulační čerpadlo TUV
20.okruh: akumulace TUV (bojler)
21.okruh: vodárna
21.okruh: zásuvka data rack (PC síť)
22.okruh: zásuvka STA (zesilovač anténa)
23.okruh: EZS (alarm)
24.okruh: zásuvky garáž
25.okruh: zásuvka garáž 400V
26.okruh: zásuvka pohon garážových vrat
27.okruh: pohon vjezdových vrat
28.okruh: zásuvky zahrada
29.okruh: zahradní domek - rozvaděč DR2
30.okruh: bazénová technologie - rozvaděč DR3
31.okruh: světla zádveří, chodby, půda, tech.místnost
32.okruh: světla terasa, zahrada, garáž
33.okruh: světla obývací pokoj, pokoj1, pokoj2, ložnice, pracovna
34.okruh: světla wc, koupelna, kuchyň
kabel cyky

Co okruh, to příslušný jistič. Standardní zásuvkové obvody 16A, světelné 10A. Pak zde máme okruhy jako například alarm, data, pohon vjezdových vrat, to jsou obvody, které mají jištění např. 2A, 6A nebo 13A. Výše bylo uvedeno, že na jeden okruh, jištěný 16A můžeme zapojit maximálně 10 zásuvek s přihlédnutím na zatížení obvodu. Proč tedy okruhy (cirkulační čerpadlo, ezs, STA, plynový kotel a další) nesloučit do jednoho? Jejich spotřeba je přeci minimální. Nedělá se to z důvodu 1) poruchy konkrétního zařízení a tím vyřazení všech z provozu, 2) možnosti vypnutí samostatného zařízení při jeho servisu, 3) ochrany jednotlivých spotřebičů optimálním jištěním, 4)možnosti dovybavení obvodu o časový modul či jiné externí ovládání okruhu. Světelné obvody v rodinném domě se pak rozdělují minimálně do třech okruhů. Už se Vám jistě stalo, že jedna prasklá žárovka vypnula světla v celém domě, což je dost nepříjemné. V případě, že rozdělíme světla do více okruhů a správně dimenzujeme jištění, nebude se toto stávat.

Silová elektroinstalace - provedení kabeláže a elektroinstalačních krabic:

kabel cyky

Předtím než se začne pokládat a zasekávat kabeláž je vhodné osazení (přisádrování) přístrojových krabic (elektroinstalační krabice) do předem vykroužených (vysekaných) kapes ve zdivu. Zásuvkové krabice se většinou usazují do výšky 25cm nad budoucí tzv. čistou podlahou, krabice pro vypínače obvykle do výšky 125cm. Elektroinstalační krabice lze sestavit pro použití vícenásobných rámečků. Tyto rámečky se využívají jak u vypínačů tak zásuvek v kombinaci s anténní a počítačovou zásuvkou. Vytvoříme tím vzhledný set o několika komponentech. Nyní k samotnému vedení kabeláže. V rodinných domech se kabeláž tzv. tahá nejvíce v podlahách, stejně jako voda či topení, přináší to určité urychlení provedení celé zakázky. Je třeba opět dbát na kvalitu provedení. Kabely jsou taženy po tzv. hrubé podlaze u stěn a postupně vyvazovány do svazků elektroinstalační krabice (nikdy ne šikmo a jen tak pohozené). Od rozvaděče k první zásuvce v okruhu, pak k další atd. dle konkrétního obvodu. Světelné obvody od rozvaděče do prvního vypínače daného okruhu. Z tohoto vypínače pak do dalšího vypínače, ke světlu, podružnému vypínači atd. Takto provedená kabeláž je náchylná na poškození v průběhu provádění dalších profesí. Je tedy nutné zajistit kabelové trasy proti možnému poškození například jejich přebetonováním tzv. vytvoření hrobečků. Pozdější opravy kabelů v podlaze jsou v podstatě nemožné a vůbec zjištění konkrétního místa poškození je velmi komplikované.

Silová elektroinstalace - osazení elektrického rozvaděče:

V poslední části hrubé silové elektroinstalace je osazení rozvaděčové skříně. Zde je důležité zvolit správnou velikost rozvaděče. Dle obvodů uvedených v našem případě, by byl vhodný rozvaděč 72 modulů. kabel cyky Jeden jednofázový jistič = jeden modul. Zde Vám to možná opět nehraje, ve výčtu obvodů jsme uvedli 34 obvodů. Tak proč nyní 72? Je to jednoduché, některé obvody jsou třífázové (varná deska, podružný rozvaděč zahradního domku a bazénové technologie nebo vodárny. Třífázový jistič = tři moduly. Každý rozvaděč musí obsahovat také hlavní vypínač (3 moduly), minimálně jeden proudový chránič ( 4 moduly). Dost často se do rozvaděčů montují přepěťové ochrany ( 4 moduly). Dále zde máme ohřev TUV (bojler), který musí být blokován ve vysokém tarifu (tzv. HDO režim) to sebou nese přidání dalších prvků ( 2 moduly) atd. Při výpočtu velikosti rozvaděče je vždy dobré nechat několik modulů v rezervě pro případné pozdější rozšíření instalace. Tímto končí hrubá část silové elektroinstalace v rodinném domě. Kabely jsou řádně označeny, zapsány v dokumentaci a celá elektroinstalace nafocena. Dále pokračujeme slaboproudou elektroinstalací.

Do slaboproudé elektroinstalace v rodinném domě zahrnujeme:

1) Anténní rozvody pro připojení televize, satelitů a rádií. Dále audio rozvody pro domácí kina.
2) Počítačové rozvody pro připojení stacionárních domácích počítačů, ale také již více rozšířených multimediální TV center s podporou prohlížení internetových stránek. Do počítačových rozvodů dále spadají i telefonní rozvody, které se v dnešní době řeší v podstatě stejnou kabeláží a konektory jako počítače.
3) Slaboproudé rozvody rovněž zahrnují zvonek, audio-video dveřní komunikaci.
4) Zabezpečovací rozvody pro napojení detektorů (magnetické, infračervené, mikrovlnné, záplavové, detektory unikajícího plynu či kouře), ovládacích panelů (klávesnic), sirén. Všechny výše uvedené kabelové rozvody řadíme do slaboproudé elektroinstalace, protože na vodičích je napětí maximálně pár desítek voltů.

Anténní rozvody – kabeláž

Koaxiální kabeláž, která se používá pro anténní rozvody se dělí na několik skupin. Nebudeme zde dopodrobna popisovat všechny kategorie. Každopádně zde opět platí, že šetřit na koaxiálním kabelu není rozumné. Čím levnější kabel, tím větší útlum (horší převod signálu) a horší televizní signál. V případě, že budete chtít využívat satelitní služby, je kvalitní koaxiální kabel základ koaxiální kabel nerušeného příjmu. Koaxiální kabel musí být vždy chráněn v celé jeho délce trubkováním.

Anténní rozvody – instalace

Topologie vedení anténní kabeláže je nejčastěji do hvězdy. To znamená, že od každé anténní zásuvky vedeme samostatný koaxiální kabel do místa, kde bude později umístěn rozbočovač, zesilovač nebo kabel anténní jiný anténní prvek. U rodinných domů je nejlepším místem pro umístění těchto zařízení půda. Zde je možné instalovat slaboproudý anténní rozvaděč. Vybavit ho zásuvkou 230V pro napájení případného zesilovače. Měl by tu rovněž být samostatný zelenožlutý vodič napojený na centrální uzemnění (slouží pro uzemnění skříně a všech anténních komponent). Do anténního rozvaděče dále doporučujeme přivést datový kabel UTP, přes který bude možné přivádět internet od wifi poskytovatele v dané oblasti (viz. datové rozvody - instalace). Anténní rozvaděč bude později propojen se zařízeními, které budou umístěny na střeše domu (anténní tyči).

Audio rozvody – kabeláž a instalace

Rozvody audio v případě rodinných domů lze dělit na několik způsobů a podle toho volíme správnou kabeláž. Prvním je nečastěji používaný rozvod pro domácí kina. Zde volíme kabeláž s dostatečným průřezem (audio kabel min.2x1,5mm), aby nedocházelo ke zkreslování zvuku připojených reproduktorů. Podobným způsobem je řešen audio rozvod od takzvaných rádio modulů. Radiový modul může být montován do vícenásobného rámečku třeba společně s vypínačem v každé místnosti. Do podhledu se pak instalují reproduktory, které jsou opět připojeny dostatečným průřezem. Dalším způsobem je rozvod nezesíleného audio signálu, který se řeší dostatečně stíněnými audio vodiči. Zvuk je zesilován přímo na koncovém zařízení, což mohou být aktivní reproduktory zapuštěné do SDK podhledu. Audio kabely je nutné vždy chránit trubkováním.

Datové rozvody – kabeláž (připojení počítačů a telefonů) datové komponenty

Datové rozvody se liší v rychlosti přenosu, v rodinných domech kabel ftp nejčastěji 100 nebo 1000 Mbit/s. Přenosová rychlost je dána použitou kategorií všech komponent. Pro 100 Mbitové sítě se požívá komponent (kabeláž, pc zásuvky, patch panely, konektory) v kategorii 5E (cat.5E). V datových sítích rychlosti 1000 Mbit je to kategorie 6 (cat.6). Kabely se tedy dělí na kategorie 5E a 6, jsou to takzvané UTP (nestíněný) případně FTP (stíněný) kabely v provedení licna nebo drát. Datová kabeláž musí být vždy chráněna v celé její délce trubkováním.

Datové rozvody - instalace

Topologie vedení datových rozvodů je nejčastěji do hvězdy (viz. anténní rozvody - instalace). Tímto provedením je zajištěna plná konektivita použité kabeláže a komponent. Na straně koncového zařízení je kabel ukončen datovou zásuvkou v designu celé kompletace (zásuvky, vypínače apod.). Datová zásuvka se přidává do vícenásobného rámečku spolu se zásuvkami 230V a případně anténní zásuvkou. V takovéto aplikaci má kompletace elektroinstalace datový rozvaděč celiství vzhled a nepůsobí rušivým dojmem. Všechny kabely jsou svedeny do jednoho centrálního místa (technická místnost, pod schodiště, do garáže a pod.). Kde se umístí rozvodná skříň (velikost dle rozsahu datové sítě), kterou nazýváme RACK. Jednotlivé UTP kabely jsou zakončeny konektorovou lištou (patch panel). Do skříně RACK jsou později umístěna různá datová zařízení, která umožňují komunikaci mezi počítači a internetem (switch, router, DSL modem apod.). Do každé obytné místnosti je dobré vést alespoň jeden datový kabel, doporučujeme však dva ukončené vždy ve dvojité počítačové zásuvce a to pro možnost připojení dalších rozšiřujících zařízení. Počítačová zásuvka by měla být u každého počítače, ale i televize a kuchyně (je dobré přemýšlet trochu do budoucna). Minimálně jeden kabel by měl být veden na střechu rodinného domu, vzniká tak možnost připojení sítě k internetu přes wifi poskytovatele (vždy je jich více) v dané oblasti (v satelitech někdy jediná možnost připojení k internetu). Do skříně RACK se rovněž zavede telefonní kabel, který bývá často ukončen na hranici pozemku. Samotné telefonní aparáty je pak možno zapojit do počítačových zásuvek v jednotlivých místnostech. Součástí každé skříně RACK musí být obvod 230V ukončený zásuvkou.

Zabezpečovací rozvody - kabeláž

Nejčastěji se využívá kabelů typu Sykfy, které se vyrábějí s různými počty vodičů. Nejvhodnější je však používat kabeláž, doporučenou přímo výrobcem zabezpečovacího systému.

kabel sykfy

Zabezpečovací rozvody - instalace

Zabezpečovací rozvody (například u nového systému Jablotron JA-100) se provádějí systémem sběrnice (od první periferie ke druhé a dále). U starších zabezpečovacích systému se používá topologie hvězda. Umístění centrály volíme s ohledem na bezpečnost tak, aby nebyla pro zloděje na přímo dostupném místě. Nabízejí se prostory jako jsou například šatny, technické místnosti a prostory pod schodištěm.

Jak a co střežit zabezpečovacím systémem - pokračování rozvody

Nejlépe si to ukážeme na menším rodinném domu 4kk. Níže uvádíme seznam základních periférií.

klávesnice Jablotron
1) magnetický kontakt vstupních dveří 1.NP
2) pohybové čidlo zádveří 1.NP
3) pohybové čidlo chodba 1.NP
4) pohybové čidlo kuchyň 1.NP
5) pohybové čidlo ob.pokoj 1.NP
6) detektor rozbití oken (skla) - ob.pokoj 1.NP
7) pohybové čidlo chodba 2.NP
8) pohybové čidlo pokoj1 2.NP
9) pohybové čidlo pokoj2 2.NP
10) pohybové čidlo pokoj3 2.NP
11) ovládání systému (klávesnice) zádveří 1.NP
12) vnitřní piezo siréna (chodba) 1.NP
13) venkovní zálohovaná siréna (fasáda - směrem do ulice)

Zabezpečovací systém můžeme dále rozšířit o další klávesnici, čidlo alarmu která bude umístěna ve 2.NP a bude nabízet možnost částečně zajistit dům ve smyslu střežení místností 1.NP v nočních hodinách. Dále můžeme rozšířit instalaci o magnetické detektory všech oken a dveří, detektory rozbití skla v každé místnosti. Vhodné je taky využití požárních čidel v každém patře a detektoru unikajícího plynu v kotelně. Nebo také detektory unikající vody v koupelnách, technických místnostech, kuchyních a podobně.

Konec hrubé elektroinstalace - nyní omítky a podlahy

Tímto končí hrubá část silnoproudé a slaboproudé elektroinstalace v rodinném domě. Kabely jsou řádně označeny, zapsány v dokumentaci a celá elektroinstalace nafocena. Druhou částí elektroinstalace je takzvaná kompletace. Ta může začít po hotových omítkách (omítky a štuky) a nejlépe až po vymalování.

Kompletace silové elektroinstalace

Tím se rozumí montáž a zapojení vypínačů, zásuvek, vybavení rozvaděče (jističe atd.), montáž ventilátorů (např. koupelny, WC a technické místnosti) a osazení světelných vývodů objímky se kompletace elektroinstalace žárovkami či přímo svítidly (dle CN). Dnes opravdu široká nabídka zásuvek a vypínačů, nabízí výběr z mnoha barev a tvarů, které už nikterak neruší, naopak dotvářejí celkový vzhled domu.

Kompletace slaboproudé elektroinstalace

kompletace slaboproudé elektroinstalace

Montáž, zapojení anténních a datových zásuvek. Vybavení anténního rozvaděče, osazení tyče s anténou apod. Osazení a vybavení datového rozvaděče (skříně RACK). Montáž a nastavení zabezpečovacího systému. Namontování zvonku, audio či video telefonů.

Testování elektroinstalace - měření a výchozí revizní zpráva

Po kompletaci silové a slaboproudé elektroinstalace nastal čas na její celkové proměření a otestování. Silovou elektroinstalaci měříme a testujeme několika přístroji, zjišťuje se izolační odpor, odpor samotného vedení, vybavovací časy apod. Výsledky tohoto měření jsou revize elektroinstalace zapsány ve výchozí revizní zprávě elektroinstalace. Jestliže jsou výsledky měření a provedení elektroinstalace v souladu s normou je instalace prohlášena za bezpečnou provozu. U slaboproudé instalace se provádí test datové sítě (přenos dat), testovaní anténních rozvodů (kvalita signálu), zabezpečovací systémy (testy čidel a ovládání).

Předání elektroinstalace

Posledním krokem celé elektroinstalace je její samotné předání. Zaškolení majitele na ovládání a používání elektrických zařízení, zabezpečovacího systému apod. Předání dokumentace, výchozí revizní zprávy a záručních listů. Záruka na celé dílo standardně 24 měsíců (u nás 5 let). Upozornění majitele na povinnost provádět pravidelné revize elektroinstalace (viz.níže)

Pravidelné revize elektroinstalace rodinného domu

Vlastník objektu (majitel) - rodinného domu je ze zákona povinen zajišťovat pravidelné revize elektroinstalace. Perioda revize u rodinného domu je stanovena na 5 let. Revizi smí provádět pouze osoba s platným oprávněním revizního technika.

Naši elektrikáři provádějí elektroinstalace rodinných domů již řadu let. Každý elektrikář má platné zkoušky a pravidelné školení na elektroinstalace pro rodinné domy. Cenová nabídka na elektroinstalaci rodinného domu je vždy zdarma. Naši elektrikáři odvádí pouze kvalitní práci.